Montáž hrotů proti ptákům

Správně nainstalovaný hrotový systém proti ptákům umožňuje se úplně zbavit ptáků z míst, kde je jejich přítomnost nežádoucí. Jak správně nainstalovat hroty proti ptákům?

Příprava k montáži

K montáži hrotů proti ptákům budeme potřebovat následující nářadí: pistoli na vytlačení lepidla z kartuše, nůž-ořezávač, špachtli, drátěný kartáč a hadřík.

Doporučené osobní ochranné pomůcky: ochranné rukavice a ochranné brýle.

Montáž hrotů proti ptákům na rovném povrchu

1. Důkladné očištění povrchu 

Před samotnou montáží hrotů je potřeba důkladně očistit povrch pomocí drátěného kartáče, špachtle, případně hadříkem (nenatřený) povrch je potřeba odmastit vhodným rozpouštědlem. Betonový povrch se v případe potřeby může natírat základním nátěrem. 

2. Modul je možné v případě potřeby zlomit nebo odřezat na menší kus.  

3. Nanesení lepidla na spodní část modulu

Naneseme lepidlo Mamut glue ze spodní části modulu – optimální tloušťka vrstvy lepidla je kolem 5 mm (pro tento účel použijeme pistoli na lepidlo). Průměrná spotřeba lepidla je okolo 300 ml na 10 metrů délky. Na dřevěný povrch se dají hroty přichytit šrouby. 

4. Lepení na podklad

Lepíme na podklad a silně přitlačíme (buď rukou, nebo špachtlí). Při lepení dalších modulů je potřeba zachovat dilatační mezeru 2-5 mm. Hroty proti ptákům je potřeba lepit na suchý podklad. Minimální teplota okolí pro lepení hrotů je + 5 °C.

Montáž hrotů proti ptákům na oblém povrchu

Kvůli eliminaci pnutí polykarbonátové základny je nutné její rozdělení na několik menších kusů. Základna má každých 50 mm zářezy, které ulehčují její zlomení na menší kusy. Tyto menší kusy je následně možné lepit na povrch ve tvaru oblouku, polooblouku, nebo kruhu.

Při montáži na úzké části, jako například balustrády, zábradlí, nebo trubky se po nalepení hrotu instaluje i nerezová stahovací páska.