Jaké hroty proti ptákům vybrat?

Při výběru správného systému hrotů proti ptákům bychom se měli řídit několika kritérii. Zde najdete několik z nich:

1. Velikost ptáků, které chceme plašit

Hroty proti ptákům mají různé množství hrotů na 1 metr délky. V naší nabídce najdete zábrany, které mají od 32 hrotů na 1 metr do 108 hrotů na 1 metr.

V případě plašení velkých ptáků (například holubů, vran apod.) ve většině případů postačí základní model hrotů proti ptákům hr-20. Tento model je schopný účinně zabezpečit terén před přítomností velkých druhů ptáků.

Pokud máte problém s menšími druhy ptáků (jako jsou vrabci, vlaštovky, jiřičky atd.), nebo chcete chránit před ptáky často navštěvovaná místa (vhodná pro tvorbu hnízd), doporučujeme hroty proti ptákům hr-140 , případně hr-200.

2. Šířka místa, na které mají být hroty umístěny

Jednotlivé modely hrotů se liší šířkou hrotů a s tím související celkovou šířkou ochrany prostoru. Na základě těchto kritérií bychom měli brát do úvahy šířku podkladu, na který chceme hroty připevnit.

Nejširší systém hrotů dostupný v naší nabídce je hr-200, ten je schopný zajistit až 30 cm ochrany! V případě potřeby ochrany ještě větší šířky, doporučujeme montáž hrotů ve více řadách, nebo bezprostředně v rozích stavebních/architektonických prvků. 

3. Materiál, ze kterého jsou hroty vyrobeny

V naší nabídce najdete pouze hroty vyrobené z nerezavějící oceli třídy AISI 301. Na systém nerezových hrotů poskytujeme záruku 5 let, a jejich životnost je minimálně 15 let.

Základna našich hrotů je vyrobena z kvalitního polykarbonátu, který je průhledný, UV stabilní a odolný vůči povětrnostním vlivům. V případe potřeby se dá jednoduše zkrátit, čímž se usnadňuje a urychluje montáž.