V úterý 31.1. máme zavřeno. Objednávky odešleme ve středu 1.2. Děkujeme za pochopení.

Jaké hroty proti ptákům vybrat?

Při výběru správného systému hrotů proti ptákům bychom se měli řídit několika kritérii. Zde najdete několik z nich:

1. Velikost ptáků, které chceme plašit

Hroty proti ptákům mají různé množství hrotů na 1 metr délky. V naší nabídce najdete zábrany, které mají od 32 hrotů na 1 metr do 108 hrotů na 1 metr.

V případě plašení velkých ptáků (například holubů, vran apod.) ve většině případů postačí základní model hrotů proti ptákům hr-20. Tento model je schopný účinně zabezpečit terén před přítomností velkých druhů ptáků.

Pokud máte problém s menšími druhy ptáků (jako jsou vrabci, vlaštovky, jiřičky atd.), nebo chcete chránit před ptáky často navštěvovaná místa (vhodná pro tvorbu hnízd), doporučujeme hroty proti ptákům hr-140 , případně hr-200.

2. Šířka místa, na které mají být hroty umístěny

Jednotlivé modely hrotů se liší šířkou hrotů a s tím související celkovou šířkou ochrany prostoru. Na základě těchto kritérií bychom měli brát do úvahy šířku podkladu, na který chceme hroty připevnit.

Nejširší systém hrotů dostupný v naší nabídce je hr-200, ten je schopný zajistit až 30 cm ochrany! V případě potřeby ochrany ještě větší šířky, doporučujeme montáž hrotů ve více řadách, nebo bezprostředně v rozích stavebních/architektonických prvků. 

3. Materiál, ze kterého jsou hroty vyrobeny

V naší nabídce najdete pouze hroty vyrobené z nerezavějící oceli třídy AISI 301. Na systém nerezových hrotů poskytujeme záruku 5 let, a jejich životnost je minimálně 15 let.

Základna našich hrotů je vyrobena z kvalitního polykarbonátu, který je průhledný, UV stabilní a odolný vůči povětrnostním vlivům. V případe potřeby se dá jednoduše zkrátit, čímž se usnadňuje a urychluje montáž.